SİZDEN GELENLER

2016 Eylül’ünde 22 kişilik ekibimiz ile gerçekleştirdiğimiz “KENYA – TANZANYA – ZANZİBAR” gezisinin siz değerli gezginlerinin yorumları…

Biliyoruz ki biz bundan sonra daha büyük bir aileyiz…,

Temmuz ve Ağustos 2017’de, aynı rotadaki Afrika turumuzda buluşmak üzere…

14317553_1093402957403520_11344154493843582_n

Rehberlerimiz olarak çıktığımız yoldan dostlarımız olarak döndüğümüz Onur Çağan Aygün ve sempatik aşkı Lauren Siscic, Hakan Seçkin, gezgin çiftimiz Orkun Özkaya vee nezaketiyle, sempatikliğiyle, asilliğiyle, mütevazılığıyla, en beklenmedik anda yaptığı çok ince sürprizleriyle gönlümüzü fetheden umarım bir çok maceraya birlikte atılacağımız Neslihan Öztürk Özkaya’ya sonsuz teşekkürler.   ÜLKÜ S.

Bir rüyadan uyanmak; Şimdiye kadar pek çok tura katıldık. Kenya-Zanzibar-Tanzanya seyahatimiz hayatımızda çok ayrı bir yere oturdu. Eve geldiğimizden beri sadece belgesel izler olduk. Tüm dostlarımız merakla bize sorular soruyor. Resimlerimizi dört gözle görmek istiyor.Öyle ki öğretmen arkadaşlarım ‘bize vakit ayır da tüm foto ve videolarınızı göster ‘ dediler. Hep hep güzel ,meraklı sorular…. Ve harika bir grup, – ki ben ilk defa bir gezgin grupla gezdim-harika paylaşımlar, veeee öyle enerjik Bir organizasyon…..Tanışmaktan çok büyük mutluluk duyduğumuz can dostlar.. Bunda en büyük pay Onur,Lauren,Hakan,Neslihan ve Orkun’un elbette…Nasıl güzel, Nasıl sıcak insanlarsınız siz… Teşekkürlerim sizlere Kocaman .. Derya Hanımımızın da burada kulağını çınlatmalıyım ki uçağa biniş anımıza kadar bizim yanımızdaydı.. Yaklaşık 10 gün gezdik… Geleli 15 gün oldu.. Durup durup kendime soruyorum.. Bu bir rüyamıydı diye.. Hala uyanamıyorum .. Uyanmakta istemiyorum. Biz her daim nakit ve vakit ayırabildiğimizde dostlarımızla gezmeye varız.. Bu olağanüstü duraklarda sizinle olduğumuz için Çoook mutluyuz. MÜGE – TAHSİN Ö.

Bir daha olsa bir daha gidilir tadinda; yer, mekan ve grubuyla muhtesem bir gezi/ deneyimdi. Hersey icin cok tesekkürler!  YAPRAK Ö.

Kenya, Zanzibar gezisinden gerçekten büyük keyif aldım. Tüm beklentilerimi sonuna kadar karşıladı. Gerek Kenyadaki safari gerek Zanzibardaki deniz, kum, güneş, gezilerimiz, kaldığımız yer, ortamımız mükemmeldi. Sıcacık bir gezi olmasında emeği geçen ekip olarak Onur’a Hakan’a, Neslihan’a ve Orkun’a çok teşekkür ediyorum. Tabi ki birbirinden tatlı yol arkadaşlarımıza da. Çok daha güzel gezilerde birlikte olmak üzere hepinize başarılar diliyor ve öpüyorum. ZELİHA B. G.

.

Afrika, en buyuk hayallerimizden biri…2016 Eylul’unde gercek oldu. Kenya ve Zanzibar’da gecirdigimiz sekiz gun boyunca harika seylere tanik olduk ve cok keyifli gunler gecirdik. Bu guzel seyahati dolu dolu bir programla organize eden, sıkıcı bir tur değil sicak bir arkadas ortami sunan sevgili gezgin cift’e, onur ve hakan’a cok tesekkur ederiz. Baska bir seyahatte gorusmek uzere. SENEM – MURAT B.

” Sosyal medyada keyifle takip ettiğim, bize seyahat rotalarımızı oluşturmada, hikayeleriyle enerjileriyle fotoğraflarıyla ilham veren sizlerin eşliğinde harika bir rota da yolda olmak, hem de kimi zaman yolun ucunun nereye varacağını bile, verdiğiniz güven sayesinde umursamadan her anın keyfini yaşamak harika bir deneyimdi.
Dostluğunuza enerjinize bayıldımm..
Neslihan cığımın taa zanzibar da elleriyle yaptığı türkkahvesinin hatrı 40 yıl değil 140 yıldır bana. CANAN K.

 

Çocukluğumda en sevdiğim şeylerden biri de şimdiki gençlerin hatırlamayacağı ‘Resimli Bilgiler Ansiklopedisi’ nin resimlerine bakmaktı. Parmaklarımı o resimlerin üzerinde gezdirirken, Alice Harikalar Diyarı öyküsündeki gibi her bir sayfada gerçekmiş gibi gezinirdim. AFRİKA…Siyah derili bir çocuğun o derin bakışlarında kaybolmak, o küçük bedenlere sarılmak, seni tanısın tanımasın bembeyaz gülüşüyle kucaklanmak, savanada akasya ağaçları altındaki uzun boyunlarıyla mağrur duruşlu zürafalar, yavrularına kanat germiş altın renkli aslanlar, 500 den fazla buffalo’nun okul çocukları gibi birbirlerinin peşi sıra göç edişleri, bir günde kardeş gibi olduğunuz dostlarla kamp ateşinde doyulmaz sohbetler, Zanzibar’da dünyalıların deniz adını verdiği, benim de ‘deniz havuzu’ dediğim billur suda özüne döndüğünü hissetmek.. Sevgili Onur Çağan Aygün, Neslihan, Orkun, Hakan, Lauren ve değerli yol arkadaşlarımla resimli bilgiler ansiklopedisindeki sayfalarda kayboldum.Defalarca kaybolmak dileğiyle.. ESRA – GÖKHAN E.