15
Nis-2017

NAİROBİ GEZİLECEK YERLER – GEZİ REHBERİ

Nairobi gezilecek yerler – Nairobi gezi rehberi yazımızdan önce Kenya Gezilecek Yerler listemize bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım…

Kenya’nın başkenti Nairobi ülkenin aynı zamanda idari, ticari ve turizm başkenti. Ülkeye gelenlerin %95’i ülkeye Nairobi’den giriş yapıyor.


Nairobi Havalimanı‘nın adı Jomo Kenyatta Uluslar arası Havalimanı. Jomo Kenyatta 1891 – 1978 yılları arasında yaşamış Kenya’nın efsanevi lideri, aynı zamanda 1963 yılında seçimle başa geçmiş Kenya’nın ilk başbakanı.

Nairobi bir nevi geçiş durağı, tüm Kenya turu burada başlıyor ve bitiyor. Ancak başkent Nairobi gezilecek görülecek yerler konusunda da oldukça zengin.

NAİROBİ MİLLİ PARKI

Şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta yer alan Nairobi Milli Parkı kısa süreli Kenya turu yapacaklar için en güzel safari durağı.

Belirli sınırları olmayan ve vahşi yaşamı oldukça canlı olan milli parkta pek çok hayvanı görmek mümkün.

Eğer safari turu yapacak ve Kenya’da daha çok zamanınız varsa Nairobi Milli Parkı’nı biraz arka plana atsanız da olur.

BOmAS OF KENYA

Bir müze olan Bomas of Kenya , Kenya kültürünü oldukça güzel anlatan, çeşitli kabilelerden çeşitli yaşam biçimlerine kadar Kenya kültürünü ve mimarisini inceleyebileceğiniz güzel bir durak.

 

ZÜRAFA MERKEZİ (NAİROBİ GİRAFFE CENTER)

Zürafa Merkezi Kenya‘da ziyaret edebileceğiniz en güzel noktalarından biri.

Başkent Nairobi’ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan parkta 15 tane zürafa yaşıyor.

Merkeze girdikten sonra kocaman bir seyir terasında zürafaları besleme imkanınız var. Eliniz ile zürafaları oldukça yakından besleme, zürafaları sevme ve hatta onlarla öpüşme şansınız var 🙂

Zürafa merkezinin hemen yan bahçesinde Giraffe Manor Oteli yer alıyor. Her yıl dünyanın en iyi otelleri listesinde yer alan bu otelde zürafalar kafalarını camdan uzatıp sizin yemeğinize ortak oluyorlar 🙂

Kenya turu nuzda mutlaka ama mutlaka dahil etmeniz gereken bir yer.

DAVİD SHELDRİCK YAŞAM ALANI

Kendini hayvanlara adamış David Sheldrick‘in ölümünden sonra bir yaşam alanına çevrilen ve David Sheldrick Vakfı tarafından işletilen merkez aynı zamanda bir fil yetimhanesi.

Nairobi’nin şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunan David Sheldrick Yaşam Alanı ziyaretinizde özellikle yavru – yetim filleri besleyebilir, doğal yaşamları hakkında çok detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

NAİROBİ ŞEHİR MERKEZİ

Nairobi şehir merkezi oldukça küçük ancak yine de ziyaret edebileceğiniz birkaç adres var.

Bunlardan en önemlisi Kenya Ulusal Müzesi. Müzeye biletleri giriş kapısından alabilirsiniz.

Ayrıca Kenyatta Kongre Merkezi de yine ziyaret edebileceğiniz Nairobi’deki enteresan duraklardan bir tanesi.

Kongre merkezinin hemen yanında yer alan Uhuru Parkı‘nın yüksek noktalarından şahane bir Nairobi manzarası var, sakın kaçırmayın.

KAREN BLIXEN MÜZESİ

Danimarkalı yazar Karen Blixen Kenya’da yaşamış önemli kişiliklerin başında geliyor. Nairobi şehir merkezinin dışında yer alan evi bugün müze ve ziyaret edilebiliyor.

Aynı zamanda yazarın ismi ile anılan Karen bölgesi Kenya’nın en zenginlerinin yaşadığı, bahçeli, havuzlu villalara ev sahipliği yapan çok lüks bir bölge.

Bunun dışında Nairobi genel olarak bir merkezi durak, hiçbir turist sadece Nairobi’yi görmek için Kenya’ya gitmiyor.

Bu geçiş durağında 1-2 gecelik konaklama ve ziyaret yeterli olacaktır. Sonrasında ise turistlerin büyük çoğunluğu gibi sizler de safarinize doğru yelken açabilirsiniz 🙂

Safari öncesi yazılarımızı okumayı unutmayın…

SAFARİ NEDİR ? NASIL YAPILIR?

BÜYÜK GÖÇ NEDİR? AFRİKA SAFARİ REHBERİ… 

 

SON OLARAK…

GEÇEN YIL 4 JEEP İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BÜYÜK GÖÇ – KENYA SAFARİ TURUMUZA BU YIL AĞUSTOS (BAYRAM) 2017’DE KATILMAK İÇİN TÜM DETAYLAR BURADA…

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec