1 Mayıs Küba turu için en ideal dönem, sebebi ise adanın iklimi ve İşçi Bayramı’nı devrimin merkezinde kutlama isteği.

1 Mayıs‘ta neden Küba’da olmalısınız?

Kısa ancak çok yararlı bir yazı hazırladık.

Ancak yazıya başlamadan önce

1 Mayıs Küba yazımıza başlamadan önce 29 gün kaldığımız Küba için hazırladığımız muhteşem Küba Gezi Rehberi ne bakmanızda fayda var.

Küba Gezi Rehberi için tıklayınız…

 

1 MAYIS’TA NEDEN KÜBA’DA OLMALISINIZ?

ÖNCELİKLE İKLİM

Öncelikle sanılanın aksine dünyalar güzeli Küba’yı gezmenin en ideal yolu Ocak ve Şubat değil, nisan ve mayıs ayları.

Tropikal iklim kuşağında, Karayipler’in tam göbeğindeki Küba Ocak ve Şubat aylarında Küba’da olmak bazen hayal kırıklığı yaratabiliyor.

Nisan sonu yapılacak güzel bir Küba gezi sini hem 1 Mayıs Küba turu nuzla birleştirmeniz hem de Küba’nın en güzel iklimini yakalayacağınız anlamına gelir.

Ülkemizden direk uçuş bulunmaması, Avrupa’daki havayollarının da bu dönemde promosyonlarını kapaması Küba uçak bileti açısından sizlere kötü haber demektir, bunun için her ne kadar promosyon yakalayamayacak da olsanız uçak biletinizi önden almanızda fayda var.

 

1 MAYIS KÜBA ‘DA TAM BİR ŞÖLEN

1 Mayıs kutlamaları denince dünyada aklınıza gelen ilk ülke kesinlikle Küba. Hem Küba’da bulunup hem de hala varlığını koruyan sosyalist rejimin 1 Mayıs kutlamalarına katılmak ayrı bir deneyim ve coşku.

Bu sebeple ülkemizde de 1 Mayıs Küba Turu oldukça popüler.

1 Mayıs Küba ‘da en görkemli olarak başkent Havana’da kutlanıyor.

Kutlamaların adresi ise klasik Che Guevara silüetinin bakanlık binasının cephesini kapladığı Plaza Revolucion, yani Devrim Meydanı.

Kutlamalar sabah erken saatlerde başlıyor, bayrağını alan dünyanın dört bir yanından Küba’ya akın eden turistler Havana Üniversitesi’nin arkasındaki ara sokaklardan meydana akın ediyor.

Kutlamalarda önceki yıllarda Fidel Castro’nun yaptığı görkemli konuşmalar hala olmasa da Jose Marti Heykeli önünde coşkulu şarkılar ve marşlar meydanı inletiyor.
1 MAYIS ZAMANI HAVANA

Havana’nın en coşkulu dönemi Devrim’in hareketinin anısı olan 17 Temmuz ve 1 Mayıs.

Bu dönemlerde Küba’nın klasik turist yapısı da değişiyor ve sokaklarda kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinden gelen turistlerle karşılıyorsunuz.

Kendinizi böyle büyülü bir atmosferde Havana’da bulmak hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim.

 

DİĞER ŞEHİRLERDE DE COŞKU BÜYÜK

Biz kutlamaların merkezini her ne kadar olarak Havana göstersek de Küba’nın tüm şehirlerinde 1 Mayıs büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Özellikle bu dönemde Santiago, Trinidad, Santa Clara ve Cienfuegos’taysanız yine 1 Mayıs Küba deneyimini daha da ucuza yaşayabilirsiniz. Çünkü 1 Mayıs dönemi Havana’da konaklamalar da aylar öncesinden, normal sezonun 2 katı fiyatlarına doluyor.

1 Mayıs’ın Küba’da kutlanmayacağı yegane yer ise yerellerin çok az yaşadığı, sadece deniz- kum – güneşi ile meşhur Varadero sahilleri.

1 Mayıs Küba turu nuzda Varadero’ya uğramayı unutmayın ancak 1 Mayıs günü burada olmamaya özen gösterin.

 

1 MAYIS KÜBA TURUMUZDA ÇOK AZ KALAN KONTENJANIMIZDAN YARARLANMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…

 

 

0

 Düşkünlük / 0 Yorumlar
Bu yazıyı paylaşın:

Bu yazı yorumu


Kaydırmak için formda tıklayın

Arşivler

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec